BANA GELEN MEKTUPLAR: Hasan Ali Toptaş, Kadir Yüksel, Reşat Kadaifçiler

Sevgili Dostum,

Konuştuğumuz gibi, Fethi Naci’nin, Şükrü Erbaş’ın, Erendiz Atasü’nün ve İnsancıl dergisinde çıkan M.Bayram Mısır’ın yazılarını iletiyorum.

Mısır’ın yazısını zarfa koymadan önce bir kez daha okudum ve aklıma seninle Doku’da konuştuklarımız geldi. İşte benim anlayamadığım, uzak durduğum ve şaşırdığım toplumcu gerçekçilik, M.Bayram Mısır’ın yazısındaki “toplumcu gerçekçilik”!

Görüşmek ümidiyle, saygılar sunuyorum…

Hasan Ali Toptaş
Sincan, 3.3.1997


Merhaba,

Ruşen Hakkı’nın elimdeki kitaplarını gönderiyorum.

“Serçeler ve Kediler” isimli kitapta öyküleri var.

“Umudun Çiçeklendiği Günler” roman.

Şiir kitaplarından eksikler var. “Değirmen” isimli kitapta bütün şiirlerinden seçmeler yer alıyor. Basım tarihleri çok eski olan şiir kitaplarını bulmak zor. Ancak kendisinden isteyebilirim. Yeditepe, Türkiye Yazıları gibi yayınevlerinde yayımlanmış 60’lı, 70’li yıllarda. Şimdi sahaflarda bile bulunmuyor. Ne yazık ki şiirlerinin toplu baskısı da yapılmadı. Eğer isterseniz ne yapar eder bulurum.

Öykülerinde eksik yok.

Selamlar, sevgiler, saygılar…

Kadir Yüksel
(Tarihsiz)


BİTAV
Bilimsel ve Teknik Araştırma Vakfı
Sayı: 2016/11
19.10.2016

Sayın M.Sadık Aslankara,

Mart ayında size ulaştırdığımız “Ağınlı 4 Tiyatro Ustası” kitabımızı yollamıştık. Cumhuriyet Yayın eklerinde yer aldığını öğrendik. Ancak izleyemediğimiz için bu yayın arşivimizde yer almıyor. Sizden ricamız kitabın yayınlandığı Cumhuriyet yayın ekinin bir örneğini bize scan edip ulaştırmanız.

İlginize teşekkür eder; çalışmalarınız da başarıları dileriz.

Saygılarımla.

Reşat Kadaifçiler

BİTAV Genel Sekreteri