KONUK SAYFA YAZISI; Madonna’nın Yardım Paylaşımı

Madonna’nın ‘yardım’ paylaşımına Haluk Levent’ten yanıt

 (Aşağıdaki metin Cumhuriyet gazetesi cumhuriyet.com.tr haber sitesinin https://www.cumhuriyet.com.tr/yasam/madonnanin-yardim-paylasimina-haluk-leentten -yanıt-2051922 linkinden 15 Şubat 2023 güncellemesiyle alınmış, sitenin hoşgörüsüne sığınılarak tarafımızdan aşağıya aktarılmıştır.)

Kahramanmaraş merkezli depremlerde resmi rakamlara göre, can kaybı 35 bin 418’e yükseldi. Yardım çağrısı yapan dünyaca ünlü isimlerin arasına ABD’li şarkıcı Madonna da katıldı.

Kahramanmaraş merkez üssü olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6’lık depremler, 30 binin üzerinde can kaybına neden oldu. Sanat camiası yaşananlar sonrası tek yürek olurken, dünyaca ünlü isimler de Türkiye’deki depreme kayıtsız kalmadı. Bu isimlerden biri de ABD’li şarkıcı Madonna oldu.

Madonna’nın sosyal medya hesabından yaptığı ‘bağış’ paylaşımına, AHBAB’ın kurucusu ve başkanı Haluk Levent’ten yanıt geldi. Levent, Twitter’dan, “Thank you Madonna” diye yazdı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Herkes Sevgililer Günü’nde aşktan söz ediyor. Tüm sevgi ve iyileştirici enerjimizi bu şiddetli depremde büyük kayıp ve yıkım yaşayan Suriye ile Türkiye’ye gönderelim. 33 bin 181 kişi öldü. Birçok kişi evini, işini ve tabii sevdiklerini kaybetti. Şehirler tümüyle haritadan silindi. Bu çok üzücü!” ifadelerini yazan Madonna, AHBAP platformuna bağış çağrısında bulunmuştu.

Madonna paylaşımının sonuna, “The Best Place to Donate is– ahbap.org” (bağış yapabileceğiniz en iyi yer ahbap.org) ifadesini yazmıştı.