SAYFA YAZISI M.S.Aslankara; BEŞİNCİ YILIN EŞİĞİNDE;

BEŞİNCİ YILIN EŞİĞİNDE…

M.Sadık Aslankara
(11.02.2021 YAZISIDIR.)

www.sadikaslankara.com, yayına 14 Şubat 2017’de başlamıştı.

14 Şubat hem Sevgililer Günü hem de Dünya Öykü Günü. Zaten bu nedenle yayınımızı bu “özel gün”de başlattık.

14 Şubat 2017’den 14 Şubat 2021’e dolu dolu dört yılı geride bıraktık. Yüzlerce yazıyla, görselle, filmle, etkinlikle, katılımcıyla. Beşinci yıla böyle ulaştık, o eşiğine böyle adım attık.

Kusursuz ya da mükemmel bir web yayını yaptığımızı, sürdürdüğümüzü savlayacak değiliz elbette. Ne ki kişiselliği aşan, alanı topyekûn kuşatmaya çabalayan tutumla ilerledik, yol almaya çalıştık hep.

Kişisel anlamda doğrudan bana bağlı olsa da, benim belirlemelerim, beğenilerim, seçimimle yol alınsa da kolektif yaklaşımdan, tutumdan hiçbir zaman ödün vermeye kalkışmadım, bunu şuracıkta dile getirmekten de rahatsızlık duymuyorum doğrusu.

Nitekim bu dört yıl boyunca Yayın Yönetmenimiz Rukiye Sevindi’nin yaratıcı katkısı, çalışma programımıza dönük sorun çözümleyici yaklaşımı, Değerli Arkadaşım Kadim Dostum Okan Çançin’in belgesellerimizle kliplerimizin akışı, dağılımı, seçimi, yerleştirimi bağlamında benzersiz desteği ve katkısı, şair, tiyatrocu Çok Sevgili Figen Şentürk’ün atölye çalışmalarımızdaki kusursuz yönetimi, düzenlilik içinde instagram hesabımızı yürütmesi, ayırdındayım, bize âdeta kurum niteliği kazandırıyor.

Ayrıca bugüne kadar yazar, tiyatrocu, belgeselci arkadaşlarımdan ya da tanıdığım-tanımadığım okur-yazar çevresinden gördüğüm desteği, aldığım katkıyı da anmam gerekiyor. Diyeceğim, hiçbir güzel iş, yalnız başına üretilmiyor.

Öyle ya, eğer sitemiz, bunca geniş ele alış, bakışla bugüne dek kararlılıkla yol alabildiyse eğer bunda bana destek olan insanları unutmamam gerekiyor.

Görece, demek ki bir “kurum” niteliğine sahip olduğumuz öne sürülebilir sanıyorum.

Bundan ötürüdür ki, bunca geniş yelpazede nice insana karşı üstlenilmesi gereken bir sorumluluk taşıdığımızın bilincindeyiz ve bugün ulaştığımız beşinci yıldan ileriye yine bu ruhla, bu ilkesel tutuma dayalı yol almaya kararlıyız.

O halde hep birlikte yola devam…