Öykü Kürsüsü

ÖYKÜ KÜRSÜSÜ ÖYKÜLERİNİZİ BEKLİYOR!

Bu köşe, genç yazar adaylarıyla sonradan öykü yazmaya koyulmuş her yaştan yazar adayına özgülenmiştir. Bu çerçevede öykücüler “Öykü Kürsüsü”nde öykülerini yayımlayabilir. Yayımlanacak öykülerin yanında öykü üzerine, ayrıca M.Sadık Aslankara’nın değerlendirmesi de yer alacaktır.

Öykülerinin “Öykü Köşesi”nde yer almasını isteyen yazarlar/adaylar için genel koşullar şöyle:

  1. Yazar adayları, “Öykü Kürsüsü”ne daha önce yayımlanmamış ürünleriyle katılırlar, bu öyküleriyle yer alabilirler.
  2. Yazarlar, bunun için iki farklı öyküsünü site iletişim adresine, kısa bir özgeçmişle birlikte göndermelidir.
  3. Her iki öykünün de uzunlukları on beş bin vuruşu geçmemelidir. İki öyküden hangisinin yayımlanacağına M.Sadık Aslankara karar verecek, yazarlar, “Öykü Kürsüsü”nde şimdilik yalnız bir kez ürün yayımlayabilecektir.
  4. Yazar adayları, takma ad kullanmamalı, ama adının yayımlanacak öyküyle birlikte yer alacağını unutmamalıdır.

Not: Öyküsü yayımlanan yazarlar, adreslerini verdikleri takdirde M. Sadık Aslankara kendilerine öykü kitaplarından birini armağan olarak gönderecektir.

ÖYKÜ KÜRSÜSÜ; Işıl Madak; Üç – Öykü

Bir. Yalnızlığın başlangıcı. Seçilmek hep özel hissettirir insanı. Bu sefer değil.  Farkında olmadığı bir hayatın kalbiydi. Şimdi orada olmak mı oradan gitmek mi, zoru düşündü. Annesini görmeden,…

ÖYKÜ KÜRSÜSÜ; Özlem Y. Uçak; Karma – Öykü

KARMA Özlem Y. UÇAK Esme, beşikte yatan bebeğini ruhunu sıkan kahredici bir soğukkanlılıkla giydirdi. Tüy gibi yumuşak saçlarını kemikli parmaklarıyla okşayarak taradı. Hafifçe kıkırdıyordu bebek.…