SAYFA YAZISI: M.S.Aslankara; Sayfa Yazılarına Upuzun Bir Ara

Sayfa Yazılarına Upuzun Bir Ara…

M.Sadık Aslankara
(25.4.2019 YAZISIDIR.)

İki yılı aşkın bir süredir “Sayfa Yazısı” kaleme alıyorum. Sitemizin öteki bölümlerinde yer alan yazılara da uzanacak olursak bu iki yılda nereden baksak yüz elli kadar yazıya varır toplam.

Ancak yazılarıma uzun süre ara vermeyi kararlaştırdım.

Neden?

Farklı türde birkaç kitap için yoğun emeğe dayalı masa başı çalışmasına geçiyorum da ondan.

En azından bu yılın sonuna dek, en azından sekiz ay boyunca bu köşeye uzanıp kalem oynatamayacağım, baştan söylemiş olacağım. Sürenin kısalması değil ama uzaması olasılığı da var ayrıca.

Kaldı ki başka yayınlarda uzun yıllardır sürdürdüğüm köşe sorumluluğum da söz konusu. Bu durumda masama aldığım çalışma dışındaki zamanımı daha çok bu yayınlara, yazılara ayırmam gerekecek.

Yine de kendi web sitemde bütün bütüne yazmayı bırakıyor değilim tabii. “Sayfa Yazısı”na ara veriyorum, o kadar.

Bir kez, “Öykü Kürsüsü” sürüyor. Yaz aylarında geçici aralar versek de. Yayımlanan öyküler için yaptığım değerlendirmeler de sürecek demektir bu durumda. “Öykü Kürsüsü”, iki hafta boyunca “Anasayfa”da kalıp ardından kendi köşesine çekiliyor.

Geriye kalan iki hafta boyunca yine “Anasayfa”da kalacak bir köşe açalım istiyorum: “Öykü Kitaplığı”.

Böylece bir devamlılık olarak ikişer haftalık periyotlarla hem “Öykü Kürsüsü” hem de “Öykü Kitaplığı”, “Anasayfa”da yer alacak demektir. Bu hesapla her on beş günde bir bu köşeler için yazmayı sürdüreceğim anlamına geliyor bu.

Ancak biz haftalık güncelleme işlemini aralıksız sürdürme kararındayız. O zaman ne yapacağız?

Kendi payıma “Sayfa Yazısı” yazmayacağım ama iki haftada bir “Öykü Kürsüsü”nde öykü değerlendirmeye, iki haftada bir de “Öykü Kitaplığı”nda herhangi öykü kitabı üzerine yazmaya devam edeceğim.

Aralardaki hafta güncellemelerini alıntılara bırakacağım. Bunları kitaplardan, dergilerden ilginç bulduğum notlardan yararlanarak seçeceğim. İki haftada bir yazar-yayıncı hoşgörüsüyle bu kez de söz konusu notları yayımlayacağız.

Evet, şimdi geçici de olsa uzunca bir süre için “Sayfa Yazısı”na veda ediyorum.

Sitemizin diğer köşelerinde buluşmak üzere hoşça kalın.